Oficjalny serwis internetowy Miasta Bielsk Podlaski

Niesłyszący

W wiejskiej izbie

Content

Opis: 

Stowarzyszenie "Podlaskie Kukułki" serdecznie zaprasza wszystkich miłośników podlaskiego folkloru na koncert finałowy projektu „Folklor ziemi podlaskiej w tańcu, muzyce i śpiewie”.

Koncert pod tytułem "W wiejskiej izbie" rozpocznie się w sobotę 26 października 2019 r. o godzinie 15.00 w Zespole Szkół numer 4 imienia Ziemi Podlaskiej przy ulicy Hołowieskiej 18 w Bielsku Podlaskim.

- Od czerwca do października, w związku z realizacją projektu, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc naszego regionu. Byliśmy w Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie i Muzeum w Bielsku Podlaskim, gdzie poszukiwaliśmy źródeł i wzorów stroju ludowego ziemi bielskiej. Na warsztatach taneczno-kulturowych spotykaliśmy się z mieszkańcami - miłośnikami folkloru podlaskiego oraz twórcami ludowymi. Gościły nas między innymi Gminne Ośrodki Kultury w Orli i Boćkach oraz Osiedlowy Dom Kultury w Bielsku Podlaskim. Mieliśmy okazję przeprowadzić warsztaty z Zespołem Folklorystycznym „Klekociaki” z Bociek i Zespołem „Żemerwa” ze Studziwód. Uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich „Osnowa od nowa”. Każde spotkanie wnosiło ogromną wartość i jakość naszej ziemi podlaskiej. Żyjemy na styku kultur – czerpaliśmy z niej i ją zgłębialiśmy. Wyłuskaliśmy wartości charakterystyczne dla regionu bielskiego takie jak hafty, materiały i zabawy taneczne. I właśnie efekty tej kilkumiesięcznej, intensywnej pracy zaprezentujemy na najbliższym koncercie – mówi Ilona Kamieńska, członek Stowarzyszenia "Podlaskie Kukułki".

 

Data wydarzenia: 
26.10.2019 15:00
Miejsce wydarzenia: 

Zespół Szkół numer 4 imienia Ziemi Podlaskiej w Bielsku Podlaskim ul. Hołowieska 18

Organizator: 
Stowarzyszenie "Podlaskie Kukułki"

Sprawdź: Co? Gdzie? Kiedy?

November 2019

M T W T F S S
Events of the day 1 November 2019 (Friday)
Events of the day 2 November 2019 (Saturday)
Events of the day 3 November 2019 (Sunday)
4
5
6
7
Events of the day 8 November 2019 (Friday)
Events of the day 9 November 2019 (Saturday)
Events of the day 10 November 2019 (Sunday)
Events of the day 11 November 2019 (Monday)
Events of the day 12 November 2019 (Tuesday)
Events of the day 13 November 2019 (Wednesday)
Events of the day 14 November 2019 (Thursday)
Events of the day 15 November 2019 (Friday)
Events of the day 16 November 2019 (Saturday)
Events of the day 17 November 2019 (Sunday)
18
19
Events of the day 20 November 2019 (Wednesday)
21
Events of the day 22 November 2019 (Friday)
Events of the day 23 November 2019 (Saturday)
Events of the day 24 November 2019 (Sunday)
25
26
27
28
29
Events of the day 30 November 2019 (Saturday)

Video

More videos
Atrakcje turystyczne Bielska Podlaskiego
Film turystyczny promujący miasto Bielsk Podlaski.Rok 2018.Produkcja Artgraphic Multimedia
Zobacz film

Photo galleries

More photo galleries
Kwiecisty Bielsk Podlaski 2019
Zobacz galerię